سیمیا چیست؟

سیمیا یکی از گونه های نهان شناسی (علوم خفیه) است. در بسیاری از کتاب های خطی و قدیمی آورده شده که، سیمیا علمی است که عیسی (ع) با آن به اذن خداوند مردگان را زنده می نمود. از دیگر گونه های مرتبط با آن از کیمیا، لیمیا، ریمیا، هیمیا نام می برند. قدیمیان تعریف های گوناگونی برای سیمیا آوردهاند از جمله اینکه سیمیا طلسم و روش انتقال روح و تغییر اشکال موهوم است، دیدن موجودات پندارین است، روش تسخیر جن است، دانش خواص و رازهای حروف است و غیره. کسانی که به وجود راز در حروف یا عدد دارند، حروف را دارای چهار سرشت آتشی، آبی، هوایی و خاکی می دانند و بر این باورند که این سرشت ها در حروف و نام ها روان هستند و با آن ها می توان در جهان طبیعت تأثیر گذاشت. * منبع: ویکی پدیای فارسی

تاریخچه سیمیاگران

در زمستان سال 1382 جمع از متخصصین و فارغ التحصیلان رشته های مختلف بر مبانی دوستی و مهری که از گذشته در کنار هم جمع شدند و گروه سیمیا گران را بنیاد نهادند که سر انجام در مردادماه سال 1383 بصورت یک شرکت پا به عرصه وجود نهاد. در ابتدا شرکت سیمیاگران در دو زمینه IT و معماری داخلی شروع به فعالیت نمود و پروژه های متعددی را به انجام رسانید. با گسترده شدن بازار تصمیم بر آن شد که دپارتمان IT بطور مستقل و جدیتر فعالیت های کسب و کار را دنبال نمایند و پیرو همین موضوع سرانجام در سال 1384 شرکت داده پردازی سیمیاگران با تمرکز کامل در حوزه IT تأسیس گردید.

به واسطه نوع خدمات شرکت داده پردازی سیمیاگران به سازمان ها و آشنایی بیشتر با نیازهای مجموعه های خدمت گیرنده، نیاز به ایجاد گروه مشاوره و استقرار آموزش مدیریت سیمیاگران پدید آمد. این گروه در سال 1386 رسماً با برگزاری اولین همایش ملی نظام پیشنهادها کار خود را آغاز نمود و در سال های آتی با برگزاری کنفرانس بین المللی مدیریت مشارکتی و پایه گذاری جایزه ملی نظام پیشنهادها فعالیت های خود را دنبال کرد. ایجاد دبیرخانه دائمی نظام پیشنهاد ها از دیگر اهداف استراتژیک گروه مشاوره و آموزشی مدیریت سیمیاگران می باشد که با هدف ایجاد انگیزه و گسترش نظام فوق به فعالیت خود ادامه میدهد .

مؤسسه نشر دیجیتال سیمیاگران در سال 1389 با هدف اشاعه فرهنگ بهره مندی از ابزارهای الکترونیکی توسط شرکت سیمیاگران ثبت گردید تا حیطه نفوذ محصولات علمی و فرهنگی و محتوی مفید در میان جامعه افزون نماید .

در سال 1391 شرکت سیمیاگران تصمیم گرفت کلیه فعالیت های اجرایی را از دستور کار شرکت مادر خارج کرده و تنها به نظارت و راهبری مجموعه های زیر پوشش خود بپردازد. از این سو تمامی فعالیت های اجرایی در حوزه معماری را به شرکت هیمیا نقش نگار منتقل نمود. شرکت هیمیا نقش نگار با بهره مندی از سال ها تجربه کاری و دانش اندوخته شروع به کار نمود.

اکنون در سال 1394 با وجود نیاز به توسعه و حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها شرکت سیمیاگران قصد دارد با بهره مندی از شناخت و تجربه و دانش سال ها فعالیت مجموعه جدیدی را با هدف توسعه و مدیریت سرمایه گذاری و سرمایه پذیری پایه گذاری نماید. امید داریم باز هم تحت حمایت پروردگار و با لطف همراهان در این امر موفق باشیم .

اهداف و مأموریت

اهداف سیمیاگران به دو بخش درونی و بیرونی تقسیم می گردد.

در بخش درونی سیمیاگران سعی بر ایجاد سازمانی با فرهنگ خاص ایرانی دارد که در آن انسانیت، هدفمندی، شادی و مهر در رأس امور قرار دارد. امروزه در سازمان ها افراد تنها ابزاری نیستند که بر اساس یک چهارچوب معین، ماشین وار به فعالیت مشغول باشند. ما در کنارهم زندگی می کنیم، بطور متوسط روزانه 8 ساعت در کنار هم به فعالی مشغولیم و علاوه بر این فرهنگ و افکار و اهداف و خط مشی های ما بر یکدیگر تأثیر گذار است. همچون خانواده ای که هر شخصی در آن مهم و تأثیرگذار است. از این رو علاوه فرایند های کاری روزمره ارتباطات انسانی نقش به سزای در رسیدن به اهداف ما بازی می کنند. در یک جمله ما به دنبال ایجاد سبک زندگی سازمانی سیمیاگران هستیم. (Simiagaran Organizational Life style) در بخش بیرونی و در بازار کسب و کار سعی بر این است همواره علاوه بر فرهنگ سازی و کمک به رشد سازمان های خدمت پذیر به عنوان یک همراه و همکار در کنار سازمان ها قرار بگیریم تا به عنوان یک ابزار قدرتمند، منعطف و قابل اعتماد، کمک به نیل به هدف هرچه بهتره سازمان هایی باشیم که افتخار همراهی را به ما عطاء نموده اند.

اجزای فرهنگ سازمانی

پیام مدیریت

خداوند مهربان را سپاسگزارم که مجموعة سیمیاگران را شامل الطاف بیکران خود نمود تا بتوانیم بیش از یک دهه در مدرسة کسب و کار میهن عزیزمان ایران اسلامی، شاگردی باشیم کوشا تا درس انسانیت و همکاری و همدلی را از مربیان عزیزمان، همکاران سخت کوش، مشتریان بلندنظر و منتقدان نکته سنجمان بیاموزیم.

همواره سعی میکنیم صفات نیکوی ایرانی و آموخته های زیبای اسلامی را سرلوحة خود قرار دهیم و به عنوان کوچکترین عضو اقتصاد کشور عزیزمان با یاری خداوند، هر روز برای اعتلای نام ایران تلاشی مضاعف نماییم.